Get Adobe Flash player
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś10
mod_vvisit_counterWczoraj7
mod_vvisit_counterW tym tygodniu99
mod_vvisit_counterW ubiegłym124
mod_vvisit_counterW tym miesiącu317
mod_vvisit_counterW ubiegłym516
mod_vvisit_counterRazem117850

We have: 1 guests online
Twoje IP: 54.89.79.183
Dziś: Gru 20, 2014

Linki

18 grudnia odbyła się Konferencja podsumowująca i upowszechniająca rezultaty projektu Aktywnii efektywni - edycja 2013. Konferecja rozpoczęła się o godz. 11 w Sali Rajców w Urzędzie Miejskim. Obecnych było około 100 osób, w tym uczestnicy projektu oraz zaproszeni goście. Zgodnie z zaplanowanym programem konferencji przedstawiony został tegoroczny projekt, każdy uczestnik otrzymał zaświadczenie, a w czasie przerwy czas umilał slodki poczęstunek.

 

Wszystkich zainteresowanych udziałem w kolejnej edycji projektu zapraszamy do Biura projektu!

 

IMG_5543

Ostatnia forma wsparcia dla uczestników tegorocznej edycji projektu przybrała formę edukacyjnych warsztatów, ale również okazała się bardzo miłym akcentem na zakończenie projektu. Grudniowe warsztaty specjalistyczne "Autoprezentacja", w których wzięło udział 18 pań obejmowały 4 dni warsztatów dla każdej z dwóch grup uczestniczek, ale również indywidualne konsultacje w profesjonalnym gabinecie kosmetycznych. Odpowiedni dobór makijażu, kolorystyki czy wzoru garderoby, a także określenie typu skóry i dopasowanie fryzury to tylko kilka zagadnień poruszanych podczas warsztatów. Doskonale znamy powiedzenie "nie szata zdobi człowieka", jednak trzeba przyznać, że "pierwsze wrażenie" szczególnie na rynku pracy jest istotne, dlatego też Autoprezentacja może być wisienką na torcie po całorocznej pracy nad sobą, zdobywaniem wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych.

 

IMG_5490

Po raz pierwszy w ramach projektu Aktywni i efektywni odbyły się kolejne dwa kursy zawowodowe: "Fryzjer" oraz "AutoCAD".

  

Uczestniczka kursu fryzjerskiego odbyła przeszkolenie w zakresie kosmetyki, struktury i właściwości włosów, profesjonalnej obsługi klienta, udzielania porad, diagnozowania, czynności fryzjerskich, technik strzyżenia, ondulacji, koloryzacji i stylizacji, została także przygotowanie do egzaminu czeladniczego.

 

Obraz2

 

Z kolei kurs projektowania w programie AutoCAD wprowadził Uczestnika w środowisko pracy projektanta, począwszy od zagadnień związanych z rysunkiem, geometrią dwuwymiarową, obiektami, technikami konstrukcyjnymi, wymiarowaniem, kreskowaniem, a skończywszy na zaawansowanym stopniu z zakresu m.in.: bloków i ich atrybutów, rysunków odnośników zewnętrznych, obrazów rastrowych, pracy na arkuszach, obiektów aplikacji zewnętrznych czy wymiarowaniu w przestrzeni modelu i papieru. Niedługo po zakończeniu niniejszego kursu Uczestnik otrzymał pracę, a więc gratulujemy sukcesu!

 

Obraz3

W dniach 15.10.2013r. do 27.11.2013r. cztery osoby wzięły udział w 100 - godzinnym kursie zawodowym "Przedstawiciel handlowy". W ramach zajęć teoretycznych i praktycznych poruszane były m.in. następujące zagadnienia: rola i zadania przedstawiciela handlowego, zakres obowiązków, rozpoznanie produktu i branży, w której pracujemy, monitorowanie rynku pod względem popytu i podaży, reklama i promocja, dystrybucja, pozyskiwanie klientów, utrzymanie kontaktów handlowych, techniki i etapy sprzedaży, sprzedaż w terenie, organizowanie dostaw towarów do klientów, marketing wystawienniczy, komunikacja międzyludzka, negocjacje, zarządzanie celami i czasem, zagadnienia finansowo-prawne dotyczące sprzedaży i zawodu handlowca, zastrzeżenia, zażalenia, reklamacje, program Subiekt i jego obsługa.

 

Obraz1

  
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

 
zaprasza

 
wszystkich chętnych do udziału w projekcie

Aktywni i efektywni w roku 2014

     
na spotkanie informacyjne,

 
które odbędzie się

 
19.11.2013r. o godz. 11:00

 
w sali szkoleniowej Biura projektu, Głogów, Al. Wolności 11